Ailin Kmog - Ketynka

 

 

 

63 cm

35kg

Otec : Arny Polární noc                                         Matka : Akyta    u Semínských vrat

 

                                                                                                                    

Ketynku nám přivezli 13.dubna 1995. A tím se začal náš život s malamuty. V knihách si přečtete základní informace, ale každý pes je jiný a vy sami se ho  musíte naučit  poznat a hlavně mu  porozumět.

Když nám půlroční Ketynku přivezli, byli jsme již  čtvrtými majiteli.Projevilo se to na její povaze. Cesta autem byla pro ní zpočátku velkým stresem.. bála se, že zase bude bydlet někde jinde Později však pochopila, že cesta znamená zážitek, něco nového, noví kamarádi, nebo dobodružství. 

 Ketynka uměla základní povely a ráda se učila novým věcem.  Byla výborný hlídač a podle  štěkání se dalo poznat, zda jde někdo cizí či neoblíbený. Hlídání bylo problémem v době, kdy jsme Ketynku nemohli vzít sebou.Málo kdo si troufal jí nakrmit a vyvenčit. Ale ona nikdy člověku neublížila. 

Ke psům i fenám se chovala dominatně.. Když se jí podřídili, tak si s nimi hrála, ale pokud by byli i oni dominatní dal se očekávat problém.  Ale tomu jsme se snažili předejít.

Po celý život  byla věrným našim společníkem na našich cestách. Procestovala s námi Český i Moravský kras. Obsolvovala s námi i vodácký výcvik  na pramici na Berounce. Byla neúnavným partnerem  při našich zimních dovolených v Jizerských horách. Tahala děti na saních, běhala s námi při výletech na běžkách. 

 

 

Ketynka nás naučila milovat malamuty.